Czy wynajem na minuty się opłaca

Nadciąga kolejna przeprowadzka, po gorączkowym załatwianiu wszystkich formalności wybija godzina zero. Pora zacząć transportować do nowego domu kartony pełne ubrań i książek, rozkręcony regał, ulubiony fotel i ukochanego psa. Coś jest jednak nie tak, osoba, która miała nam w tym pomóc, spóźnia się już dwadzieścia minut. Dzwoni telefon. Zapada wyrok: auto kolegi odmówiło posłuszeństwa i mimo wszelkich próśb i gróźb nie odpala. Specjalnie wzięty dzień urlopu przepadnie, wszystko wydaje się stracone, jednak na pomoc przychodzi nam carsharing!

Co to jest carsharing?

Carsharing to inaczej usługa polegająca na wynajmie samochodów na minuty. Historia carsharingu sięga kilkudziesięciu lat do tyłu, jednak dopiero od niedawna, za sprawą smartfonów i powszechnego dostępu do internetu, stał się tak przystępny. Za pomocą specjalnej aplikacji w kilku prostych krokach możemy wynająć auto odpowiadające naszym aktualnym potrzebom. Z racji prostoty użytkowania i niesamowitej przydatności usługi carsharingowe zyskują sobie coraz szersze grono oddanych użytkowników.

Ile kosztuje wynajem auta?

Koszty wynajmu pojazdu są bardzo różne, wszystko tak naprawdę zależy od typu samochodu, który w danym momencie chcemy wynająć. Koszt zazwyczaj przeliczany jest na minuty użytkowania, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, by pojazd wynająć na całą dobę, w tej kwestii firmy cechują się dużą elastycznością. Auto, dzięki któremu przeprowadzka na powrót stanie się możliwa, będzie kosztować nas raptem kilkadziesiąt groszy za minutę użytkowania. Warto podkreślić również, że w cenę wynajmu wliczony jest koszt paliwa, to znaczy, że w przypadku kończącej się benzyny w każdej chwili możemy zatankować, a wszelkie koszty ponosi usługodawca - czyli na przykład firma CityBus.

Jak korzystać z carsharingu?

Do rozpoczęcia naszej przygody z wynajmem aut na minuty wystarczy nam tylko telefon z dostępem do internetu. Pobieramy aplikację, instalujemy ją i po szybkiej weryfikacji (potrzeba jedynie karty płatniczej i prawa jazdy) otrzymujemy dostęp do pełnej oferty. Na mapie sprawdzamy lokalizację wszystkich dostępnych w okolicy pojazdów, wybieramy najbliższy i zaczynamy korzystać. Gdy będziemy chcieli zrezygnować, auto wystarczy odstawić w jednej z wyznaczonych na mapie stref.

Podsumowanie

Siadasz w swoim ulubionym fotelu, u twojego boku ukochany pies, a w ręku najlepsza książka. A to wszystko w nowym mieszkaniu. Prawdopodobnie nie doszłoby do tego gdyby nie możliwość wynajmu samochodu. Podsumowując: carsharing to zjawisko na miarę XXI wieku, szybkie, funkcjonalne i proste w obsłudze, w dodatku za niewygórowaną cenę. Opłacalność wynajmu aut jest naprawdę wysoka, w przypadku dłuższych tras koszt wynajmu taksówki może być nawet kilkukrotnie wyższy. Bardzo często jesteśmy stawiani w sytuacjach, w których szybkie przedostanie się z punktu A do punktu B, jest dla nas kluczowe, dlatego właśnie zawsze warto mieć asa w rękawie. W końcu nie wszędzie dojeżdża komunikacja miejska, a nawet najbardziej niezawodne auto czasami musi odwiedzić mechanika. Samochód na minuty dostępny w CityBus to idealny wybór dla wszystkich osób, które przede wszystkim cenią sobie wysoką mobilność, bez względu na sytuacje losowe.