Doskonała metoda depilacji

Depilacja laserowa wykorzystuje łagodną wiązkę promieni, które wnikają głęboko w strukturę włosa, powodując jego przegrzanie oraz stopniowe wyniszczanie cebulki. przed decyzją na ten zabieg warto jednak wiedzieć, że nie wszystkie włosy rosną równocześnie, dlatego podczas pierwszego zabiegu depilacji laserowej nie wszystkie włosy zostaną napromieniowane. Aby laserowe usuwanie owłosienia dało rezultat powinno mieć ono swoją kontynuację ok 3-4 razy, aby mieć pewność, że wszystkie włosy zostały zniszczone. Jeden zabieg pozwala na usunięcie ok. 50% włosów - kolejne pozwalają na usunięcie tych, które pozostawały w fazie wzrostu. Depilacja laserowa wykorzystywana jest do usuwania włosów z obrębu strefy bikini, owłosienia nóg, rąk, włosów z okolic pach, w szczególnych przypadkach owłosienia z twarzy. Depilacja laserowa może być stosowana przez osoby pełnoletnie - nie ma wskazania do stosowania jej przez osoby młodsze.

Depilacja laserowa - czy bezpieczna?

Depilacja laserowa określana jest jako bezpieczna, jednak istnieje kilka przeciwwskazań, kiedy nie może zostać ona wykonana. Zabiegi powinny mieć odpowiedni odstęp czasu od siebie i być powtarzane co 4-6 tygodni, aby skóra mogła się zregenerować i odpocząć.  Warto również zapoznać się z przeciwwskazaniami.

Depilacja laserowa- przygotowanie do zabiegu

Przed wykonaniem pierwszego zabiegu istotne jest sprawdzenie, jak skóra reaguje na styczność z laserem - próba obejmuje więc niewielki kawałek skóry. istotna jest również konsultacja lekarska lub dermatologiczna. W przypadku braku przeciwwskazań skóra powinna być umyta, osuszona i odtłuszczona. Istotne jest również, aby skóra nie byłą silnie opalona - w przypadku zakończonego urlopu, podczas którego możliwe było korzystanie ze słońca, ważne jest odczekanie ok. 2 tygodni, aby skóra była przygotowana do zabiegu. Również wcześniejsza depilacja jest niewskazana - nie wolno wyrywać włosów (woskiem, depilatorem) na 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem, ani też stosować kremów chemicznych na jeden tydzień przed zabiegiem. Istotne jest również zastosowanie się do wskazówek odnoszących się do przyjmowanych leków. przed zabiegiem nie wolno stosować między innymi: leków uczulających na słońce, preparatów zawierających nagietek czy dziurawiec, kremów zawierających retinol, kwasy owocowe, witaminę C. Niewskazane przed zabiegiem jest stosowanie samoopalaczy, peelingów, kremów złuszczających oraz wszelkich preparatów, które mogłyby wpłynąć na obniżenie odporności naskórka.

Przeciwwskazania

Depilacja laserowa nie może być stosowana przede wszystkim przez kobiety w ciąży oraz podczas karmienia. Wszelkie stany zapalne, alergiczne, grzybicze również uniemożliwiają wykonanie zabiegu. Stan osłabienia organizmu, przeziębienie, podwyższona temperatura ciała również wykluczają przed zabiegiem. osoby, których skóra skłonna jest do tworzenia zwłóknień czy blizn nie powinny korzystać z tej metody depilacji. osoby, które stosują terapię hormonalną również powinny wcześniej zapoznać się z opinią lekarza na temat stosowania depilacji laserowej.