Fotowoltaika Poznań - jaką firmę wybrać?

Instalacja fotowoltaiczna to proekologiczne rozwiązanie gwarantujące skokowe obniżenie rachunków za energię elektryczną. Decydując się na montaż fotowoltaiki w Poznaniu, wspierasz nie tylko swój budżet domowy, ale także środowisko, zdrowie, a nawet poziom życia przyszłych pokoleń. Instalacja fotowoltaiczna nie powoduje powstawania hałasu przeszkadzającego w normalnym funkcjonowaniu, nie emituje negatywnego promieniowania, wykorzystuje za to nieskończone źródło energii. Wiele osób zastanawia się, czy stać ich na zakup tego nowoczesnego urządzenia. Aby odpowiedzieć sobie na to pytanie, należy wziąć pod uwagę kilka czynników. Cena paneli fotowoltaicznych w Poznaniu stale spada. Jeszcze kilka lat temu moduły oraz falowniki były o kilkadziesiąt, a czasami nawet o kilkaset procent droższe. Rozpowszechnienie technologii oraz ustalenie priorytetów energetycznych kraju przyczyniły się do promowania rozwiązań sprzyjających środowisku. Dzisiaj na fotowoltaikę stać większość gospodarstw domowych, rolnych i małych przedsiębiorstw.

Instalacja fotowoltaiczna w Poznaniu - cena

Nie ma jednego cennika dla tego typu inwestycji. Cena gotowego urządzenia zależy od wielu czynników, między innymi:

● miejsca instalacji,

● jakości użytych zabezpieczeń i konstrukcji wsporczej,

● przeszkód w pobieraniu energii słonecznej,

● czasu reakcji usługi serwisowej,

● zainstalowanej mocy.

Dobrze dobrane panele fotowoltaiczne w Poznaniu mogą funkcjonować nawet przez 30 lat. Aby jednak tak się stało, należy zakupić elementy o dobrych parametrach technicznych. Moduły fotowoltaiczne, inwerter, zabezpieczenie odgromowe czy usługi instalacji – to one determinują ostateczną cenę za zestaw. Czy przy tak skomplikowanej konstrukcji montaż faktycznie się opłaca i pozwala zaoszczędzić w perspektywie średniookresowej?

Fotowoltaika - Poznań - dofinansowanie

Zachętą do lokowania środków finansowych w odnawialne źródła energii są między innymi atrakcyjne dofinansowania fotowoltaiki w Poznaniu. Dostępnych jest szereg konkursów i programów pomocowych, organizowanych zarówno przez Unię Europejską, jak i instytucje krajowe. Najpopularniejsze programy, takie jak: “Mój Prąd”, “Czyste Powietrze”, “Agroenergia” oraz “Energia Plus” pozwalają ograniczyć wydatek na panele nawet o kilka tysięcy złotych. Dostępne są także możliwości uzyskania kredytu o korzystnym oprocentowaniu. Oprócz tych atrakcyjnych rozwiązań istnieje również możliwość odliczenia wydatków od uzyskanego dochodu lub przychodu w ramach tak zwanej ulgi termomodernizacyjnej. Zakres wydatków kwalifikujących się do przyznania ulgi zawiera wiele elementów, w tym montaż instalacji fotowoltaicznej w Poznaniu.

Fotowoltaika w Poznaniu – jaką firmę wybrać?

Fotowoltaika w Poznaniu to dobry pomysł na odcięcie się od kolejnych podwyżek cen energii elektrycznej. Dzięki fachowo wykonanej usłudze rachunki mogą spaść nawet o 90%, a stopa zwrotu z inwestycji wyniesie 6-8 lat! Kluczowym elementem jest dobór odpowiedniego partnera biznesowego. Na rynku funkcjonuje wiele firm, które obierają różne strategie instalacji. Jedne zajmują się tylko sferą techniczną, wszelkie formalności pozostawiając klientowi. Inne oferują niższą cenę, kosztem jakości wykonania. Jak wybrać odpowiednie rozwiązanie i komu zaufać? Pierwszym krokiem powinno być sprawdzenie opinii klientów firmy i badanie jakości wykonanych realizacji. Firma MBM Solar świadczy kompleksowe usługi: od wykonania projektu, przez dobór metod finansowania, montaż, aż po zgłoszenie do sieci energetycznej. Na swoim koncie ma wiele wykonanych realizacji, w tym w Poznaniu, Toruniu, Granowie, Grabieńcu, Głogowie i wielu innych miejscowościach.