metal-separation

Czym są separatory metali?

Jak wiadomo, prowadzenie firmy w zdecydowanej większości przypadków będzie wymagało wyposażenia jej w bardzo dużą liczbę maszyn oraz urządzeń, które pozwolą na efektywne wykonywanie poszczególnych działań. Ponadto ich zadaniem będzie sprawienie, aby praca była realizowana w bezpiecznych warunkach. Doskonałym przykładem mogą być separatory metali.

Co to separatory metali?

Separatory metali są w najprostszym możliwym ujęciu stosunkowo szeroką grupą sprzętów służących do bieżącego pozbywania się niepotrzebnych zanieczyszczeń z produkowanych elementów. Urządzenia pozwalają zatem na uniknięcie wycofania gotowych produktów ze sklepów, roszczeń nieusatysfakcjonowanych klientów czy odrzucenia poszczególnych partii. Będzie to miało oczywiście ogromne oddziaływanie na brak strat finansowych, a także zachowanie właściwej reputacji. Rekomendowane jest oczywiście zaopatrywanie się w urządzenia znajdujące się w ofercie renomowanych producentów. Warto zaznaczyć, że najbardziej istotnymi elementami separatorów metali są elektromagnesy lub magnesy, które zarówno przyciągają metalowe części, jak i umożliwiają je odseparować. Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że obecnie w zależności od zastosowanych rozwiązań technologicznych można oddzielić żelazo, stal czy metale nierdzewne. Należy mieć świadomość, że bardzo często wymienianą zaletą omawianego rozwiązania jest nie tylko wytworzenie elementu pozbawionego zanieczyszczeń, ale również zapobiegnięcie ewentualnym wypadkom w trakcie pracy. Jak wiadomo, podczas działania określonej linii produkcyjnej może z różnych powodów dojść do zapłonu opiłków metali, które się nagromadziły w danym miejscu. Rekomendowane jest ich regularne usuwanie. Ponadto zastosowanie przez przedsiębiorstwo separatorów pozwoli również ograniczyć ryzyko uszkodzenia linii produkcyjnej przez niewielkie elementy metalowe, które trafiły na taśmę.

W jakich najlepiej zdadzą egzamin separatory metali?

Warto wiedzieć, że najbardziej renomowani producenci separatorów metali posiadają w swoim asortymencie ogromny wybór urządzeń. Dzięki temu nawet najbardziej wymagający właściciele firm nie będą mieli problemów ze znalezieniem sprzętu spełniającego ich potrzeby. Należy zaznaczyć, że separatory metali można wykorzystać w przedsiębiorstwach działających w branży tytoniowej, medycznej, farmaceutycznej czy spożywczej. Można zaobserwować, że z roku na rok omawiane urządzenia coraz lepiej zdają egzamin w przemyśle drzewnym, recyklingowym czy przetwórstwa tworzyw sztucznych. Ponadto rozwiązanie sprawdzi się w cementowniach, elektrowniach, sortowniach odpadów komunalnych, zakładach chemicznych, elektrociepłowniach czy kopalniach. Przedsiębiorcy, którzy są zainteresowani zaopatrzeniem się w wysokiej jakości urządzenia, powinni zapoznać się ze stroną: https://agrex-eco.pl/nasz-nowy-partner-firma-ecohog-z-irlandii-producent-stacjonarnych-i-mobilnych-separatorow/.

Jakie można wyróżnić rodzaje separatorów metali?

Koniecznie trzeba zdawać sobie sprawę, że separatory metali można podzielić na urządzenia magnetyczne, a także metali nieżelaznych. Należy wśród nich wymienić miedź, aluminium, mosiądz, brąz czy cynk. Ponadto w pierwszej wspomnianej grupie będą znajdowały się sprzęty przeznaczone do oddzielania metali z różnego rodzaju materiałów rozdrobnionych i sypkich. Są to: płyta magnetyczna typu PM, separator wiroprądowy typu SWP, separator magnetyczny taśmowy typu STM, separator magnetyczny stożkowy typu SMS, separator elektromagnetyczny taśmowy typu SNK, separator magnetyczny bębnowy typu SBM, blok magnetyczny typu PMT, separator magnetyczny płytowy typu SPM. Godny uwagi jest fakt, że materiały mogą być transportowane na podajnikach wibracyjnych czy przenośnikach taśmowych. Przedsiębiorstwa bardzo często podejmują decyzję o zastosowanie rekuperatora magnetycznego typu RM. Urządzenie doskonale sprawdzi się w przypadku oddzielania metali z płynnych surowców. W przypadku separatorów metali nieżelaznych przeważnie wykorzystywane są urządzenia wiroprądowe. W najprostszym możliwym ujęciu mogą one wykrywać cząsteczki już od 1 mm w materiałach rozdrobnionych i sypkich.