pieniądze

Ile kosztuje doradca kredytowy?

Wzięcie kredytu to skomplikowana, obarczona ryzykiem kwestia. Każdy posiada inne potrzeby i możliwości, natomiast oferty banków niejednokrotnie są bardzo nieprzystępne w odbiorze. Tutaj jako wsparcie wkracza doradca kredytowy, który doskonale zna rynek obejmujący różnego rodzaju kredyty. Dzięki temu pozwoli Ci na podpisanie umowy o korzystnych warunkach. Z poniższego artykułu dowiesz się, jak może Ci pomóc i ile kosztuje doradca kredytowy.

Czym zajmuje się doradca kredytowy?

Doradca kredytowy to osoba pomagająca swoim w klientom w znalezieniu kredytu odpowiadającego ich potrzebom. Aby nim zostać, wystarczy posiadać wykształcenie średnie, dobre umiejętności interpersonalne, a także wiedzę o obecnych ofertach bankowych. Trzeba je także rozumieć, by efektywnie tłumaczyć klientom wszelkie zawiłości.

Doradca kredytowy podda analizie Twój stan finansowy, historię kredytową, zdolność kredytową czy zagłębi się w Twoje cele. Podczas wizyty w jego biurze powinieneś się spodziewać wielu dodatkowych pytań. W ten sposób doradca kredytowy będzie w stanie zapewnić Ci efektywną pomoc dzięki lepszemu zrozumieniu Twojego położenia.

Gdy już sprecyzujesz swoje oczekiwania, doradca kredytowy przedstawi Ci co najmniej kilka produktów bankowych zbliżonych do Twoich wymagań. Następnie wyjaśni, czym się między sobą różnią i pomoże w finalnym wyborze. W niektórych wypadkach doradca kredytowy stanie się także pośrednikiem między Tobą a bankiem, mogąc między innymi wynegocjować dużo korzystniejsze warunki. Dopełni także za Ciebie złożone i stresujące formalności.

Doradca kredytowy - koszt zatrudnienia takiego specjalisty

Zważywszy na powyższy opis, możesz łatwo dojść do pewnego wniosku, że doradztwo kredytowe to bardzo kosztowna usługa. Nic bardziej mylnego! Jeśli chodzi o rzetelne wsparcie profesjonalnego doradcy kredytowego - ile kosztuje skorzystanie z jego usług? W większości przypadków nie zapłacisz absolutnie nic, bez względu na jego doświadczenie, dodatkowe kwalifikacje czy ambicje finansowe. Jego usługi są dla Ciebie darmowe, co wynika ze specyfiki jego pracy.

Wynagrodzenie stanowi prowizja, jakiej banki udzielają doradcy za sprzedaż ich produktów. Zwyczajowo będzie to 2% do 5% wartości kredytu. Jeśli interesuje Cię zobowiązanie na naprawdę dużą kwotę, doradca nawet za niewielką prowizję będzie w stanie utrzymać siebie oraz swoich najbliższych.

Zatem doradztwo kredytowe jest usługą dla każdego. Nawet najbiedniejsze osoby mogą skorzystać z szerokiej wiedzy specjalistów z tej dziedziny. Jednak model biznesowy tych specjalistów stwarza pewne ryzyko, którego powinieneś mieć świadomość. Otóż część doradców kredytowych nie kieruje się interesem swoich klientów. Zamiast tego próbują nakierować ich na kredyty korzystne wyłącznie dla nich. W imię atrakcyjnej prowizji mogą polecić Ci niekoniecznie korzystny w danym przypadku produkt.

Aby uchronić się przed nieuczciwymi graczami, warto sprawdzić, co o usługach danej osoby mówią inni klienci. Można to łatwo skontrolować na grupach w mediach społecznościowych czy w wyszukiwarkach internetowych. Jeśli zobaczysz komentarze dziesiątek zadowolonych klientów, nie ma powodów do obaw. Twój wybór jest w takim razie trafiony.

Gdzie znaleźć doradcę kredytowego w Łodzi?

Łódź jest jednym z większych miast w Polsce. Zatem bez wątpienia można w nim spotkać dziesiątki albo i setki doradców. Jednak na rynku znajdują się osoby oraz firmy o różnych standardach. Warto zatem postawić na przedsiębiorstwo doświadczone, uznane i profesjonalne. Pod adresem https://www.kancelariakredytowa.biz/kredyt-gotowkowy-lodz/ możesz poznać usługi łódzkiej Kancelarii Kredytowej. Jest to bardzo ceniona firma, która pomoże Ci nawet w trudnych warunkach - choćbyś posiadał niekorzystny scoring, zaległości wobec Zakładu Ubezpieczeń Społecznych czy Urzędu Skarbowego, a także złą historię kredytową lub zbyt krótki staż jako firma. Kancelaria Kredytowa w Łodzi nawet w takim położeniu znajdzie dla Ciebie dobre produkty finansowe. Z jej pomocą mimo przeszkód zrealizujesz swoje cele. Współpracę z Kancelarią można rozpocząć poprzez wypełnienie prostego formularza na jej stronie internetowej.