masaż

Jaki rodzaj masażu wybrać po ciężkim dniu pracy?

Obolałe mięśnie karku i pleców dotyczą nie tylko osób pracujących fizycznie, ale również tych, którzy swoją pracę wykonują przy biurku. Co więcej, jest to częsta przypadłość osób, których praca wiąże się z bardzo dużym i częstym stresem. Świetnym sposobem na rozluźnienie mięśni i uspokojenie umysłu jest skorzystanie z profesjonalnego masażu w Białymstoku. Jaki jego rodzaj przyniesie nam największe korzyści?

Masaż, Białystok – ulga po długim i ciężkim dniu pracy

Po trudnym, pełnym wyzwań i stresu dniu w pracy często jesteśmy zmęczeni nie tylko psychicznie, ale również fizycznie. Dzieje się tak dlatego, że w sytuacji stresowej mięśnie napinają się, co jest naturalną reakcją organizmu. Jednak gdy takie sytuacje są częste lub się przedłużają, napięcie to może prowadzić do uciążliwego bólu. Wówczas warto zdecydować się na relaksacyjny masaż Białystok, będący bardziej delikatną odmianą masażu klasycznego. Ruchy dłoni terapeuty są spokojne, kojące, a przy tym skutecznie rozluźniają mięśnie, pozwalając wypocząć zarówno ciału, jak i umysłowi. W trakcie masażu często stosuje się olejki eteryczne o działaniu wyciszającym, dzięki czemu staje się on prawdziwą chwilą relaksu.

Rodzaje masażu, Białystok – jaki sprawdzi się, kiedy chcemy odpocząć po dniu pracy?

Rodzaje relaksacyjnego masażu w Białymstoku, które sprawdzą się w przypadku osób zestresowanych i zmęczonych po pracy, to na przykład masaż gorącymi kamieniami, masaż Shiatsu oraz aromaterapeutyczny. Pierwszy z nich jest propozycją dla osób, które wolą łagodne masaże. Wykazuje on pozytywny wpływ nie tylko na samopoczucie, ale również na poprawę wyglądu skóry i krążenie krwi. Masaż Shiatsu to wschodnia technika polegająca na uciskaniu poprzez rozłożenie ciężaru ciała masażysty, który wykorzystuje nie tylko dłonie, ale również łokcie i przedramiona. Ten rodzaj masażu stymuluje produkcję oksytocyny, a także usprawnia metabolizm. Masaż w Białymstoku z elementami aromaterapii pomaga natomiast w problemach ze snem, dolegliwościach bólowych oraz wprowadza w stan głębokiego zrelaksowania.

Dlaczego warto skorzystać z masażu? Białystok

Regularny masaż w Białymstoku to sposób na zadbanie o stan swojego umysł, a także ciała. Wykazuje pozytywny wpływ na wygląd naszej skóry, która w efekcie staje się elastyczna, a obecne na niej blizny lub rozstępy – mniej widoczne. Masaż usprawnia krążenie krwi i limfy, wpływa na wzrost jakości snu, obniża wartość ciśnienia krwi, a także stymuluje produkcję serotoniny. Ta z kolei wpływa na wiele aspektów naszego życia – od odczuwania bólu, po pamięć i nastrój.

Jak wybrać dobry gabinetu masażu? Białystok

Masaż w Białymstoku ma służyć poprawie naszego samopoczucia oraz stanu zdrowia. Z tego powodu wybierając gabinet masażu warto zwrócić uwagę na takie kwestie jak kompetencje masażystów oraz wyposażenie gabinetu. Pierwsza z nich ma ogromny wpływ na jakość korzyści, które odniesiemy dzięki masażowi, druga zaś – na nasze samopoczucie i komfort w jego trakcie. W ocenie obydwu pomogą nam opinie klientów.