alkomat

Alkomat ustnikowy czy bezustnikowy - jaki wybrać?

Alkomaty to niezawodne urządzenia, które pozwalają wskazać na ilość alkoholu znajdującego się we krwi danej osoby. Uzyskane wyniki podawane są w promilach. Okazuje się, że do wyboru mamy modele ustnikowe i bezustnikowe. Każda z tych opcji daje pożądane efekty i cieszy się popularnością na rynku. Najczęściej alkomaty są użytkowane przez służby drogowe i policjantów. Nic nie stoi na przeszkodzie, aby samemu zakupić taki alkomat do własnego użytku. Jaki rodzaj wybrać? Czym cechują się modele ustnikowe, a czym bezustnikowe? Jaki alkomat - ustnikowy czy bezustnikowy? 

Alkomat ustnikowy czy bezustnikowy?

To pytanie często nurtuje osoby, które chcą zakupić alkomat. Pamiętajmy o tym, że ciekawe propozycje znajdziemy na stronie https://polskie-centrum-kalibracji.pl/alkomaty/bezustnikowe. Przed wyborem trzeba się bliżej przyjrzeć każdej z tych opcji. Zazwyczaj alkomat z ustnikiem jest użytkowany dla osób, które indywidualnie korzystają z takiego produktu. Z kolei model bezustnikowy to częsty wybór policjantów, przedsiębiorców i osób udostępniających alkomat znajomym. Jaki alkomat - ustnikowy czy bezustnikowy? Kwestia doboru jest często indywidualna i zależy od naszych oczekiwań oraz preferencji. 

Faktem jest, że bezustnikowy model jest polecany przedsiębiorcom, którzy chcą regularnie badać swoich pracowników (np. w firmach transportowych). Poza tym, te urządzenia są stosowane przez policjantów w terenie i na komisariatach, gdzie każdy z nas może skorzystać z badania. Jakie zalety ma taki produkt?

Alkomat bezustnikowy

Przyjrzyjmy się temu, jakie korzyści daje wybór alkomatu bezustnikowego. Dzięki temu odpowiedź na pytanie - alkomat ustnikowy czy bezustnikowy będzie łatwiejsza. Okazuje się, że urządzenie bezustnikowe wiąże z zachowaniem higieny. Nie ma tutaj interakcji pomiędzy śliną osoby badanej a urządzeniem. Ponadto, można liczyć na trochę mniejsze koszty. Nie trzeba bowiem wymieniać ustników do alkomatu. Co jeszcze warto docenić? Alkomat bezustnikowy jest jednoznaczny z szybszym badaniem. Działa sprawnie i bardzo szybko, co jest doceniane przez użytkowników. 

Alkomat ustnikowy

A co można powiedzieć na temat alkomatu ustnikowego? To propozycja doskonałe dla każdego, kto samodzielnie użytkuje produkt i nie udostępnia go innym osobom. Jeśli nie przeszkadza nam fakt, że po każdym użyciu trzeba umyć alkomat, możemy postawić na ten model. Jeśli chodzi o jednorazowe ustniki, są one wyrzucane po jednym użyciu. Wygodniejsze są z kolei ustniki wielokrotnego użytku, które po każdym użyciu myjemy i wymieniamy jedynie raz na jakiś czas. 

Alkomat - co warto wiedzieć?

Jaki alkomat - ustnikowy czy bezustnikowy? Wiele zależy od naszych oczekiwań, częstotliwości użytkowania i preferencji. Na szczęście można liczyć na wiele propozycji, które spełnią nasze oczekiwania. Urządzenie ma za zadanie określić ilość alkoholu w krwiobiegu człowieka, za pomocą wydychanego powietrza. Działanie opiera się na zasadzie poboru powietrza na sensor. Oporność zmienia się tutaj pod wpływem alkoholu i podawany jest wynik, w wartościach dziesiętnych. Nowoczesne urządzenia spełniają potrzeby nawet najbardziej wymagających użytkowników. 

 

Nie bez znaczenia jest fakt, że najważniejszym elementem alkomatu jest czujnik. Ma on za zadanie analizować powietrze wdmuchiwane podczas badania. Trzeba wiedzieć, że w powietrzu znajdują się także różne substancje i gazy. Czujnik musi być stworzony w taki sposób, aby inne gazy nie miały wpływu na uzyskane wyniki. To zadanie nie jest łatwe, dlatego producenci cały czas udoskonalają poszczególne wersje. Najtańsze alkomaty z pewnością będą wrażliwe także na inne substancje, dlatego lepiej jest wybrać droższe modele. Urządzenia znanych marek dają pewność najlepszej jakości i niezawodnego działania. Mamy tutaj niezwykle solidne czujniki, które pokazują wiarygodne wyniki.

 

Poszukując alkomatu, warto skorzystać z pomocy specjalisty. W sklepie online znajdziemy wiele produktów tego typu, które dobierzemy do swoich wymogów. Zarówno modele bezustnikowe, jak i ustnikowe cieszą się dużą popularnością.