łóżko szpitalne

Jak obniżyć łóżko szpitalne?

Łóżka szpitalne są praktycznymi meblami, które są nieocenione w każdej placówce medycznej. Odgrywają one ważną rolę w rehabilitacji i terapii pacjentów. Ponadto ułatwiają codzienną opiekę nad osobą chorą. Co ciekawe, bardzo ważną cechą medycznego łóżka jest możliwość modyfikowania danych segmentów mebla. Przyjrzyjmy się temu, jak obniżyć łóżko szpitalne. Do wyboru mamy łóżko szpitalne sterowane ręcznie lub elektryczne. Każde rozwiązanie ma szerokie grono zwolenników. O czym warto wiedzieć? Łóżko szpitalne - jak obniżyć? Co jest najważniejsze?

Łóżko szpitalne - jak obniżyć?

Łóżka szpitalne sterowane na pilota lub w inny sposób mają liczne zalety. Jak obniżyć łóżko szpitalne? Pamiętajmy o tym, że do wyboru mamy ręczną i elektryczną regulację. Elektryczne modele to rozwiązania wygodne zarówno dla personelu medycznego, jak i dla pacjenta. Pacjent może samodzielnie obniżyć łóżko, dbając o własny komfort. W dowolnej chwili skorzysta z regulacji, co zapewni komfortowy wypoczynek, szybszy powrót do sprawności fizycznej i samodzielne wstawanie z łóżka. Co ciekawe, z elektryczną regulacją osoba chora może samodzielnie spożywać posiłki. Nie bez znaczenia jest zmniejszenie ryzyka powstawania przykurczów, sztywności stawów i odleżyn. Personel medyczny może z kolei sprawnie wykonywać swoją pracę. Procedury medyczne, pielęgnacyjne i rehabilitacyjne są ułatwione. 

Jak sterować łóżkiem elektrycznym?

Jak obniżyć łóżko szpitalne? Popularnym rozwiązaniem jest sterowanie za pomocą pilota. Medyczne łóżka elektryczne mogą być w każdej chwili obsługiwane przez pacjentów. Nieco inną opcją są panele sterujące, które wbudowane są w barierki boczne lub znajdują się u szczytu łóżka. Boczna lokalizacja paneli sprawia, że pacjent sam modyfikuje obniżenie łóżka szpitalnego. Korzystanie z pilota wiąże się z dodatkowymi opcjami. Przykładowe funkcje pilota to:
  • podświetlenie pilota,
  • szybkie ustawienie leżenia pacjenta,
  • zasilanie awaryjne w formie akumulatora,
  • opcja CPR,
  • pozycja antytrendelennburga lub trendelenburga itp. 
Jak widać, modele elektryczne dają wiele nowych możliwości. W efekcie obniżanie łóżka wykonamy z łatwością za pomocą pilota. 

Sterowanie ręczne łóżkiem szpitalnym

Funkcjonalne łóżka szpitalne mogą być także sterowane ręcznie. Warto zauważyć, że ręczne sterowanie wiąże się z wykorzystaniem własnej siły. Nowoczesne technologie z kolei nie wymagają nakładu siły. W tym przypadku najwygodniejszym rozwiązaniem jest mechanizm śrubowy. Śruba umieszczona jest od strony nóg pacjenta, którą można regulować wysokość łóżka i ustawiać segment głowy oraz nóg. Co ciekawe, mechanizmy śrubowe są wykorzystywane w wielu niezawodnych łóżkach medycznych. Faktem jest, że plusem jest zniwelowanie dużego nakładu sił człowieka. Niekiedy mechanizm jest uzupełniony o sprężyny gazowe. Takie rozwiązanie stosują cenione marki łóżek szpitalnych. Jak obniżyć łóżko szpitalne? Inną opcją jest stosowanie zapadek. W tym przypadku trzeba skorzystać ze swojej siły. 

Jak wybrać szpitalne łóżko?

Proces doboru szpitalnych łóżek nie jest łatwym zadaniem. Coraz więcej medycznych placówek decyduje się na modele elektroniczne. Zapewniają one łatwość obsługi i wygodę dla pacjenta oraz personelu medycznego. Nie bez znaczenia jest uniwersalne zastosowanie. Jeśli chodzi o elektryczne łóżka dla osoby chorej, za taki model zapłacimy więcej, niż za łóżko ręcznie regulowane. Jednakże korzyści szybko są zauważalne. Nowoczesne mechanizmy hydrauliczne wymagają zastosowanie trwałych komponentów doskonałej jakości, co przekłada się na dosyć duży koszt zakupu. Proces doboru jest także zależny od oczekiwań pacjenta, personelu medycznego i możliwości danego ośrodka. Nie każdy szpital może sobie pozwolić na sterowanie elektryczne łóżkiem szpitalnym.  Łóżka szpitalne w dzisiejszych czasach stawiają na niezawodne mechanizmy elektryczne i ręczne. Obniżenie łóżka nie jest trudne, zwłaszcza gdy postawimy na elektryczne rozwiązanie. Pacjenci korzystają ze specjalnego pilota lub z panelu sterującego, zachowując wygodę i komfort.