firma

WMA - co to jest?

Magazyny produkcyjne służą do przechowywania materiałów, surowców, produktów, komponentów wykorzystywanych w procesie produkcyjnym. Głównym zadaniem magazynu produkcyjnego jest zarządzanie stanami magazynowymi oraz zarządzanie zasobami zgodnie z planem produkcyjnym. W zarządzaniu tym magazynem kluczowe jest umiejętne planowanie i zapewnienie optymalnego stanu procesu produkcyjnego dla surowców i półproduktów potrzebnych do sprawnego działania.

WMA co to jest?

WMA to mobilna aplikacja do zarządzania magazynem dla systemów Microsoft Dynamics AX i Dynamics 365. Moduł ten może rejestrować operacje magazynowe za pomocą urządzeń mobilnych i kodów kreskowych. Dane rejestrowane za pomocą urządzenia mobilnego są przekazywane do systemu Microsoft Dynamics w czasie rzeczywistym, a wyniki każdej operacji są natychmiast widoczne w systemie. Do uruchomienia modułu wystarczy przeglądarka internetowa zainstalowana na urządzeniu mobilnym.

Co to jest WMA - zalety aplikacji WMA

Integracja

Inwestując w aplikację WMA, Twoja firma otrzymuje niezwykle szerokie, wydajne i łatwo rozszerzalne narzędzie do łatwego i efektywnego zarządzania: sprzętem, stanami magazynowymi, wysyłkami, lokalizacjami czy adresami. Aplikacja WMA znacząco zoptymalizuje pracę magazynu poprzez efektywniejsze i wydajniejsze wykorzystanie zasobów ludzkich, eliminację błędów w zarządzaniu stanem magazynowym czy poprawę kontroli pracy pracowników i obsługi logistycznej w czasie rzeczywistym.

Automatyzacja

Ponadto oprogramowanie WMA zmniejszy liczbę dokumentów papierowych w obiegu oraz zwiększy przejrzystość planowania, organizacji i monitorowania procesów magazynowych. Ponadto, wdrażając system, będziesz miał możliwość zwiększenia ilości operacji magazynowych oraz - dzięki sprawnej i bezbłędnej obsłudze - zwiększysz zadowolenie klientów.

Optymalizacja czasu

Drukowanie zleceń to żmudny i pracochłonny proces. W WMA wszystkie zadania można łatwo wykonać w aplikacji mobilnej. Automatyczna wymiana informacji pozwala znacznie zwiększyć ilość wysyłanych zamówień. Korzystanie z aplikacji WMA w procesie kompletacji, znajdowanie produktów i poruszanie się między półkami to przyszłe tematy. Zamiast tego możesz polegać na trasach specyficznych dla produktu, monitach systemowych i lokalizacjach. WMA mobilnie zarządza całym procesem kompletacji – nie ma szans, a każda przepustka magazynowa jest wykorzystywana tak efektywnie, jak to tylko możliwe.

Aplikacja mobilna

System zapewnia automatyczne listy wyboru, które można wysyłać do mobilnych czytników i urządzeń, aby pomóc wyeliminować błędy i zredukować marnowany czas i papier. Korzystanie z czytników kodów kreskowych lub czytników identyfikacji radiowej (RFID) może poprawić dokładność operacji i ograniczyć błędy przy kompletacji. Po pierwsze pomogą zoptymalizować procesy magazynowe.

WMS

Elastyczny system WMS pozwala na mapowanie dowolnej technologii produkcji oraz obsługę procesów związanych z realizacją zleceń produkcyjnych. W szczególności zastosowanie systemu WMS umożliwia śledzenie parametrów przesyłki, takich jak: data ważności, numer partii, numer partii i inne cechy. Wszystkim pozycjom magazynowym można nadać status kontroli jakości w systemie WMS. Pełna identyfikowalność oznacza wyższy poziom kontroli nad towarem w magazynie produkcyjnym. Oczekuje się, że rynek aplikacji WMA będzie rósł z roku na rok w coraz szybszym tempie. Konieczność poprawy wydajności, rotacja personelu, wzrost liczby współpracujących magazynów oraz równoczesna aktualizacja danych z wielu lokalizacji to główne czynniki zwiększające zapotrzebowanie na aplikacje WMA. Rosnąca popularność oprogramowania WMA doprowadziła do rosnącego zapotrzebowania na usługi zapewniających jego sprawne działanie. Zainteresowanie systemami WMS jest mile widziane nie tylko w dużych firmach i globalnych centrach logistycznych, ale także w mniejszych firmach. W przypadku firm średniej wielkości czas to pieniądz, a jakość produktów idzie w parze z jakością usług pakowania i terminowością dostaw. Szukając idealnego systemu WMA koniecznie sprawdź ofertę https://inlogica.com/produkty-i-uslugi/wma/.