łóżko

Jaka narzuta na szare łóżko?

Narzuty bawełniane są wyjątkowo miękkie i przede wszystkim uniwersalne. Mogą idealnie przykryć pościel, chroniąc ją przed zakurzeniem i roztoczami. Są również odpowiednie jako koc, do okrycia się w chłodne wieczory. Niezależnie od tego, jakie łóżko posiadasz, warto mieć w domu również narzutę. 

Jaka narzuta na szare łóżko?

Szare łóżka z miękkim zagłówkiem lub kolonialne są obecnie wyjątkowo modne, ponieważ pasują do praktycznie każdego wnętrza. Pięknie prezentują się w sypialniach w stylu skandynawskim oraz tych glamour, ze złotymi dodatkami. Aby łóżko wyglądało jeszcze bardziej spektakularnie, warto dodać do niego uniwersalny dodatek w postaci narzuty na łóżko. Obecnie nadal modne są naturalne narzuty bawełniane. Dzięki wielu wzorom i kolorom można je dobrać do koloru wnętrza i sprawić, że będzie ono bardziej eleganckie i ciekawe. Świetnym pomysłem jest wybranie miękkiej narzuty na łóżko. Gruby materiał sprawi, że taka narzuta będzie idealna również jako ciepły koc na chłodne wieczory. Nadal modne są puchate narzuty, z dłuższym włosiem, które mają wyrazistą fakturę. Pasują do stylu rustykalnego, są miękkie i miłe w dotyku. Aż chce się na nich położyć i odpocząć po ciężkim dniu. 

Odcienie, jakie wspaniale pasują do szarych łóżek, to: czerwień, butelkowa zieleń, błękit, róż oraz czerń. Kolor narzuty zależy od stylu, w jakim utrzymana jest cała sypialnia. Minimalistyczne wnętrze wymaga nieco spokojniejszych odcieni. Czarna narzuta będzie więc idealna. Z kolei wnętrze skandynawskie lub nowoczesne, idealnie podkreśli narzuta w odcieniu żółtym lub białym. Styl glamour wymaga nieco błysku, więc narzuta ze złotą nicią oraz mieniącym się wierzchnim materiałem będzie wspaniale podkreślała taki rodzaj wystroju. 

Warto dodać, że nie tylko sam odcień narzuty, ale również jej jakość ma wpływ na wygląd sypialni. To miejsce, na które często spoglądamy, a łóżko powinno również wyglądać estetycznie. Należy więc wybrać dobrej jakości narzutę, z grubszego materiału, która przetrwa wiele sezonów i podkreśli piękno samego łóżka i wnętrza. Wtedy stanie się ozdobą, a nie tylko sposobem na zasłonięcie naszej pościeli. Warto wybrać również narzutę z wytłaczanym wzorami i ciekawą fakturą. Sprawi ona, że łóżko będzie prawdziwą ozdobą, a my zyskamy ładny element w sypialni. Będzie stanowił również dopełnienie innych dodatków, takich jak zasłony lub fotel. Można dobrać odcień narzuty bawełnianej także pod te elementy wystroju naszej sypialni. Szare łóżko ma tak uniwersalny kolor, że wiele odcieni narzuty pasuje do niego idealnie. Można wybrać więc kontrastowy odcień, który wyróżni narzutę na tle szarego materiału. 

Narzuty bawełniane czy poliestrowe?

Do wyboru mamy zarówno narzuty bawełniane jak i poliestrowe. Jedne i drugie mogą być wspaniałym sposobem na przykrycie łóżka oraz bardzo praktyczną dekorację sypialni. Jeśli zależy nam na tym, by narzuta pełniła również funkcję koca, warto wybrać jej bawełnianą wersję. Nowoczesna narzuta bawełniana na szare łóżko jest miękka w dotyku i można się nią łatwo okryć. Zajmuje również nieco mniej miejsca - materiał jest miękki, więc łatwo ją zwinąć i położyć na czas snu na krześle lub w szafie. Dodatkowo można prać ją w pralce na wyższej temperaturze, co na pewno zabije wszystkie niechciane zarazki oraz roztocza, które są groźne dla alergików. Z kolei materiał poliestrowy może łatwo skurczyć się w wyższej temperaturze, dlatego powinno się go prać w maksymalnie 40 stopniach Celsjusza. Również niezalecane jest wybielanie takich tkanin oraz pranie w silnych detergentach. To także może uszkodzić materiał, w tym jego strukturę.

Mamy do wyboru również typowe narzuty na łóżko, wykonane w patchworkowym stylu. Są one jednak bardzo ciężkie i pełnią raczej funkcję ozdoby. Nie można się nimi przykryć, ponieważ są za ciężkie. Lepiej się sprawdzają na okrycie kanapy, z której korzystamy na co dzień. Mogą ją uchronić przed działaniem promieni słonecznych oraz plamami, dzięki czemu kanapa znacznie dłużej zachowa swój ładny wygląd i piękny kolor.