terapia rodzinna

Jakie zadanie ma poradnia rodzinna i komu jest potrzebna?

Wielu ludzi uważa, że rodzina stanowi największą wartość. Daje człowiekowi szczęście i poczucie bezpieczeństwa, a ponadto jej członek ma okazję być wysłuchanym oraz porozmawiać o swoich problemach. Jednak często zdarza się, że podczas budowy rodzinnych relacji ludzie borykają się z wieloma trudnościami. W takiej sytuacji najczęściej zwracali się do bliskich przyjaciół lub krewnych. Dzięki temu mogli uzyskać niezbędne wsparcie oraz pomoc. Niestety, czasami i to nie wystarczy. Z poważniejszymi problemami, które trudno jest rozwiązać samodzielnie, warto zwrócić się do doświadczonego specjalisty. Odpowiednia osoba rozezna się w sytuacji, w jakiej znalazła się rodzina i pomoże znaleźć najbardziej odpowiednie rozwiązanie.

Poradnia rodzinna — co to jest?

Wielu ludzi szukających pomocy zadaje sobie pytanie, czym właściwie jest poradnia rodzinna? Rodziny często mają problem z zaufaniem i mówieniem o trapiących ich problemach przed obcymi ludźmi. Jednak poradnia rodzinna (Łódź) to miejsce, gdzie bez wahania można powiedzieć specjaliście, co komu leży na sercu.

Poradnictwo rodzinne (Łódź) to nic innego, jak okazja do zobaczenia się ze specjalistą z zakresu życia rodzinnego i opowiedzenie mu o swoich problemach. Pierwsze spotkanie z odpowiednią osobą polega na skonsultowaniu zaistniałego problemu. Następnie przedstawione zostaje jego rozwiązanie, a w sytuacji, kiedy to nie pomoże, ustalana jest kolejna wizyta.

Zadaniem specjalisty do spraw życia rodzinnego jest rozeznanie się w zaistniałej sytuacji i przedstawienie najlepszego możliwego rozwiązania, dzięki któremu rodzina będzie w stanie rozwiązać problem. Doradca poda również wszelkie zagrożenia czy niebezpieczeństwa wiążące się z każdym zaproponowanym rozstrzygnięciem.

Poradnia rodzinna, Łódź — czym się zajmujemy?

Poradnia rodzinna (Łódź) to nie tylko sposób na rozwiązywanie sporów oraz konfliktów pojawiających się w rodzinie. Nasz specjalista wesprze również w nauce prawidłowej komunikacji, pomoże członkom rodziny wysłuchiwać problemów innych i bardziej otworzyć się na wzajemne potrzeby. Nasi doradcy rozeznają się w konflikcie oraz zaproponują najlepsze możliwe rozwiązania, które nie skrzywdzą żadnego członka rodziny. Specjalista jest również gotowy udzielić pomocy w zakresie pielęgnacji miłości w małżeństwie, a także doradzi, w jaki sposób przygotować model wychowawczy dzieci. Poza tym zajmujemy się edukacją w dziedzinie życia seksualnego, metody planowania rodziny i wspieramy członków rodziny będących w żałobie po stracie bliskiej osoby lub dziecka.

Poradnia rodzinna, Łódź — dlaczego warto nam zaufać?

Poradnia rodzinna (Łódź) to miejsce, w którym bez żadnych obaw można opowiedzieć o swoich problemach. Już od dłuższego czasu zajmujemy się doradzaniem osobom, których relacje z bliskimi nie układają się najlepiej. O każdego pacjenta dba wyspecjalizowany doradca. Zatrudniony personel regularnie przechodzi szkolenia w zakresie doradztwa rodzinnego i psychologii, co pozwala na udzielanie jeszcze skuteczniejszej pomocy.