ślub

Jaki samochód wynająć do ślubu? Praktyczne porady

Planowanie własnego ślubu oraz wesela wiąże się z wzięciem pod uwagę wielu najróżniejszych aspektów. Od wyboru sali i jej wystroju, przez zakup garnituru oraz sukni, aż po rodzaj muzyki czy jedzenia. Pod uwagę bierze się także środek transportu dla państwa młodych. Na co warto zwrócić uwagę przy wynajmie samochodu na ślub?

Planowanie ślubu

Ślub to niezaprzeczalnie jeden z najpiękniejszych i najważniejszych dni w życiu niemal każdego człowieka. Niezależnie od jego przebiegu, zapamiętuje się go już do końca życia. W końcu dla większości osób to jedyny taki moment w życiu. Szczególną wagę ma oczywiście dla panny młodej. Sporo kobiet już od najmłodszych lat marzy o tym dniu, chcąc się poczuć jak księżniczki. Ślub to dzień, w którym to właśnie one stają się najważniejsze. Wzrok wszystkich gości pada właśnie na pannę młodą i jej przepiękną białą suknię z długim, śnieżnobiałym welonem.  Planowanie ślubu pary młode rozpoczynają najczęściej od wyboru sali weselnej. Dzieje się tak ze względu na dostępność terminów, które bardzo często należy “zaklepać” nie później niż na rok przed planowaną imprezą. Samą salę weselną trzeba dopasować nie tylko pod kątem preferencji wizualnych, a więc wystroju, ale również w kwestii ilości gości. Musi zostać dobrana w taki sposób, aby na parkiecie tanecznym mogli pojawić się wszyscy goście naraz, a w sekcji stołów nie zabrakło dla nikogo miejsca. Osoby jedzące powinny mieć pełną swobodę w trakcie spożywania posiłków.  Kolejnym krokiem są oczywiście sprawy związane z dokumentami, a więc kwestie urzędowe bądź kościelne. Najlepiej w tym celu udać się do kościoła lub urzędu stanu cywilnego. Odpowiednia osoba nie tylko umówi z Tobą terminu ślubu, ale także zdradzi, jak wygląda cala procedura i o czym nie można zapomnieć. Najpewniej ksiądz wyznaczy parze młodej lekcje przedmałżeńskie, które należy zakończyć przed konkretną data. Bardzo ważnym punktem wesela jest również alkohol. To on łączy pokolenia i to dzięki niemu zabawa taneczna może potrwać aż do białego rana! Warto zadbać o różnorodność, aby każdy znalazł coś dla siebie. Powinieneś więc zaopatrzyć się w wódkę, bimber, wino i szampana. Oprócz tego na coraz większej części wesel pojawiają się również gin, rum czy nawet whiskey.  Jedne z najważniejszych elementów planowania ślubu i wesela to oczywiście garnitur oraz suknia. Warto podejść do tego tematu co najmniej kilka miesięcy wcześniej. Należy jednak pamiętać o tym, że ciało się zmienia. Dlatego szyta na miarę suknia pół roku przed weselem może wymagać wprowadzenia poprawek na kilka tygodni przed samą imprezą. Ostatnim z tych najważniejszych elementów jest wynajem auta na ślub.

Jaki samochód do ślubu będzie odpowiedni?

Wybór samochodu do ślubu to trudniejsza decyzja, niż mogłoby się wydawać. Nie powinieneś w tym przypadku ulegać stereotypom bądź najpopularniejszym rozwiązaniom wśród innych par. Decyzję podejmij pod kątem własnych, osobistych preferencji. Do wyboru dostępne są egzemplarze:
  • eleganckie - przykłady, które od razu nasuwają się na myśl, to Mercedes klasy C lub Audi A8. Te auta są synonimem elegancji i luksusu. Pojedziesz w najważniejszym dniu w życiu, ciesząc oczy niezwykle estetycznym wnętrzem oraz niemniej pięknym nadwoziem!;
  • sportowe - tutaj za przykład posłużą Ford Mustang czy BMW Z4 będące kabrioletem. To świetne auta, które idealnie wpasowują się w ślubne zdjęcia. Zwłaszcza model z otwieranym dachem daje świetne możliwości pod kątem ciekawych ujęć;
  • supersamochody - mowa tu o najwyższej dostępnej półce, a więc markach Roll Royce, Lamborghini, Porsche czy Ferrari. Oczywiście, wynajem tych aut będzie odpowiednio droższy od innych, jednak w ten jeden dzień w życiu warto podarować sobie odrobinę luksusu!;
  • retro - w ostatnich latach to właśnie one zyskują na ogromnej popularności, szczególnie wśród par młodych, które są zafascynowane zdjęciami vintage. Przykładami takich aut są Alfa Romeo Nestor Baron lub Corvetta C3.
Jeśli chodzi o samochód do ślubu, jak wybrać model? Przede wszystkim godnie z osobistymi preferencjami. Masz już konkretne przykłady, a więc w głównej mierze musisz teraz dopasować styl, który najbardziej Ci odpowiada. Teraz już wiesz jaki samochód do ślubu wybrać.