budynek

Kiedy należy skorzystać z profesjonalnego osuszania budynku?

Wilgoć w budynku może mieć różne przyczyny. Problem najczęściej zauważamy w momencie, gdy w pomieszczeniach pojawia się pleśń oraz charakterystyczny zapach stęchlizny. W takiej sytuacji nie należy zwlekać z usługą osuszania budynków. Kraków to miasto, w którym możemy liczyć na skuteczne i trwałe rozwiązanie problemu, który w przeciwnym razie może prowadzić do pojawienia się chorób i złego samopoczucia.

Kiedy i dlaczego należy skorzystać z osuszania budynków? Kraków

Wśród możliwych przyczyn powstawania nadmiernej wilgoci w domach można wymienić źle działającą wentylację, zalanie, obecność szczelin w ścianach, przez które przedostaje się woda, nieszczelne okna, awarie hydrauliczne, a nawet nieprawidłowo zamontowane parapety. To jedne z wielu potencjalnych źródeł problemów z wilgocią, których w żadnym wypadku nie należy lekceważyć. Może ona poważnie zaważyć na naszym zdrowiu, powodując choroby związane między innymi z układem oddechowym. Z tego powodu w przypadku wystąpienia wyżej wymienionych sytuacji, warto skontaktować się ze specjalistami od osuszania budynków w Krakowie, którzy korzystają ze sprawdzonych, skutecznych metod. Dzięki wiedzy i doświadczeniu profesjonalistów unikniemy złego samopoczucia i wpływu na zdrowie, a ponadto ograniczymy możliwe straty materialne wynikające z nadmiernej wilgoci.

Metody osuszania budynków, Kraków

Profesjonalne osuszanie budynków w Krakowie obejmuje szereg różnych metod, zarówno nieinwazyjnych, jak i inwazyjnych. Do tych pierwszych należy między innymi osuszanie za pomocą nagrzewnic, mikrofal, absorpcji i kondensacji. Stosuje się również metody inwazyjne, takie jak iniekcja. Oba rodzaje walki z wilgocią mogą się okazać skuteczne w zależności od jej przyczyn oraz stopnia zaawansowania. Dobór odpowiedniej metody – lub metod – jest absolutnie konieczny, aby cały proces przyniósł pożądany skutek, dlatego osuszanie budynków w Krakowie warto powierzać specjalistom z doświadczeniem. Zwrócą oni uwagę na szereg kluczowych kwestii, takich jak stan hydroizolacji, dzięki czemu problem zostanie rozwiązany w pełni skutecznie.

Jak przebiega osuszanie budynków? Kraków

Osuszanie budynków w Krakowie metodą nagrzewania polega na zastosowaniu nagrzewnic, które zwiększają temperaturę powietrza do kilkudziesięciu stopni. Dzięki temu wilgoć ze ścian ma szansę odparować i jest usuwana z pomieszczenia poprzez jego odpowiednią wentylację. Metoda mikrofalowa również nagrzewa mury, jednak wnika także w jego głębokie warstwy. Często wykorzystuje się ją w przypadku, gdy zależy nam na sprawnym osuszeniu ich konkretnego fragmentu. Absorpcję przeprowadza się z wykorzystaniem urządzenia, które pobiera zawilgocone powietrze, usuwa z niego wilgoć i z powrotem oddaje je do pomieszczenia. Bardzo podobnie działa także kondensacja. Natomiast inwazyjna metoda osuszania budynków w Krakowie, czyli iniekcja, wymaga wywiercenia otworów w murach, w które wprowadza się środek przeciw wilgoci, a także wykonania specjalnej przegrody, która utworzy szczelną izolację.