medycyna

Na czym polega drenaż limfatyczny?

Cudowne właściwości masażu są znane ludzkości już od stuleci. Dzięki niemu można się odprężyć, poprawić samopoczucie, a także odpowiednie krążenie krwi. Sztuka masażu cały czas jest rozwijana, na bieżąco powstają nowe formy, które mają różne cele. Jednym z najpopularniejszych masaży jest zdecydowanie drenaż limfatyczny. Ma on bardzo korzystny wpływ na organizm. Pozwala pozbyć się cellulitu, pobudza krążenie krwi oraz limfy, likwiduje obrzęki, a także łagodzi ból zatok. Na czym więc polega taki masaż i jaka jest jego cena?

Drenaż limfatyczny — jak działa?

Głównym celem drenażu limfatycznego jest pobudzenie krążenia krwi oraz limfy. W ten sposób można w dużym stopniu poprawić stan całego organizmu. Poprzez odpowiedni nacisk na konkretne partie ciała następuje lepsze odżywienie, poprawia się także praca komórek. Taki zabieg pomaga także w odpowiednim wyregulowaniu ciśnienia oraz krążenia krwi, oraz prawidłowym funkcjonowaniu organów wewnętrznych. Skóra, która jest poddawana zabiegowi drenażu, staje się dużo bardziej jędrna oraz elastyczna. Znacznej poprawie ulega metabolizm tkanki tłuszczowej, zachodzi także przemiana materii w partiach skórnych, podskórnych, jak i w mięśniach. Jednym z najważniejszych celów masażu limfatycznego jest usprawnienie przepływu chłonki w układzie limfatycznym. Dlatego też drenaż jest tak ważny podczas leczenia zapobiegania cellulitu. Ponadto zapobiega on niewydolności krążenia obwodowego, szczególnie w przypadku kończyn dolnych. Pomaga również pozbyć się efektu zimnych stóp.

Jak wygląda masaż limfatyczny?

Wiele osób może zastanawiać się, jak wygląda sam drenaż limfatyczny. Przed rozpoczęciem zabiegu pacjent ubierany jest w specjalny strój, który jest wypełniony powietrzem. Kombinezon, który wypełnia się powietrzem, sprawia, że drogi limfatyczne udrażniają się, co powoduje skuteczne oczyszczenie organizmu. Masaż może być jednak wykonany również przez profesjonalnego masażystę. W tym przypadku bardzo ważna jest precyzja wykonania. Masaż może być wykonywany na całym ciele lub na wybranych partiach. Masaż twarzy trwa około pół godziny. Jest on wykonywany od okolicy obojczyków do czubka głowy. Zabieg ten pozwala pozbyć się opuchlizny pod oczami i znacznie poprawia stan zatok. Ponadto znacznie poprawia stan oraz kondycję skóry. Pomaga poszerzyć pory, dzięki czemu stosowane na twarzy kosmetyki dużo łatwiej wchłaniają się w skórę. Masaż twarzy może być wykonywany zarówno przez doświadczonego specjalistę, jak i za pomocą profesjonalnych urządzeń.

Drenaż limfatyczny Katowice — cena

Jednym z najczęściej zadawanych pytań jest to, ile kosztuje drenaż limfatyczny (Katowice). Cena różni się w zależności od rodzaju masażu. Ma na nią wpływ wiele czynników. Jednym z nich jest to, czy masaż limfatyczny wykonywany jest na całym ciele, czy tylko na poszczególnych partiach. Ponadto może ona się różnić w zależności od tego, czy jest wykonywany przez specjalistę, czy też przy użyciu kombinezonu. Warto jednak zainwestować w drenaż limfatyczny. Ma on bowiem wiele korzyści dla skóry i nie tylko.